• zak.edu.pl  »

ostateczny termin

4.1.2023

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że osoby, które będą zdawać egzamin zawodowy (państwowy), w sesji czerwiec-lipiec 2023r., powinny złożyć w sekretariacie szkoły przy ul. Dworcowej 104-108 w Bydgoszczy deklarację chęci przystąpienia do EZ.

Deklarację należy złożyć do dnia 07.02.2023r. (termin nieprzekraczalny).

FLORYSTA - OGR.01 (zdawane na 2 semestrze)

TECHNIK BHP BPO.01 (zdawane na sem.3)

TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH FRK.04 (zdawane na sem.4)

TECHNIK ADMINISTRACJI EKA.01 (zdawane na sem.4)

Egzamin zawodowy jest obowiązkowy dla w/w kierunków tzn. aby ukończyć szkołę (lub być promowanym na semestr wyższy) należy przystąpić do egzaminu zawodowego (zgodnie z rozporządzeniem MEN osoba, która nie przystąpi do egzaminu nie może być promowana na semestr kolejny oraz nie może ukończyć szkoły).

--

Egzamin z każdej kwalifikacji składa się z etapu pisemnego (w formie testu ) i etapu praktycznego (w formie wykonania konkretnego zadania przy stanowisku egzaminacyjnym (MED.14) lub w formie pisemnej (EKA.01/BPO.01/FRK.04) - w zależności od kwalifikacji).

Podstawą zdania egzaminu jest otrzymanie:- z etapu pisemnego - co najmniej  50% punktów możliwych do uzyskania;- z etapu praktycznego - co najmniej  75% punktów możliwych do uzyskania;

Po zdaniu egzaminu Okręgowa Komisja Egzaminacyjna wystawia świadectwo kwalifikacji oraz dyplom uprawniający do wykonywania zawodu (który jest ważny ze świadectwem ukończenia szkoły policealnej w danym zawodzie).

Ilość egzaminów z kwalifikacji, wymaganych do otrzymania dyplomu, dla konkretnego zawodu:

- jedna kwalifikacja - technik administracji (EKA.01), technik BHP (BPO.01),), opiekun medyczny (MED.03/MED.14); technik usług kosmetycznych - formuła 2019- (FRK.04)

--

Zachęcamy do śledzenia aktualności.

W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatem: 52 321 43 61

Pozdrawiamy,